Április elején, de nem április elsején, száguldott végig az a kép, és történet, ami John Hyatt egyetemi professzor nevéhez fűződik. Az 53 éves férfi, két éve Lancashire megyében, Rossendale völgyben fotózta a tájat, amikor apró szárnyas lényeket pillantott meg, és ezekről készítette megdöbbentő képét, mely állítása szerint bizonyíték a tündérek létezésére. Állítása szerint nem manipulálta a képet utólag Photoshop-pal, vagy más egyéb eszközzel. Nos, ha hiszitek, ha nem, ezt az utolsó állítását még el is hiszem neki.
A történet azonban túl szép, hogy igaz legyen. Az egyetemi professzori státusz kicsit megtévesztő lehet, John Hyatt nem a tudományok, hanem a művészet professzora, és jelenleg a MIRIAD (Manchester Institute for Research and Innovation in Art and Design) igazgatója, így művészként igazán érthet a fotózáshoz, ezt semmiképp sem hagyhatjuk figyelmen kívül.
Az is érdekes, hogy két évig várt a fotó nyilvánosságra hozatalával, egészen addig, amíg az egy kiállításon meg nem jelentették. A kiállítás a Whitaker Museum-ban látható, ami pedig Rossandele-ben található. Jah és majd' elfelejtettem: az ő képe is látható a kiállításon.Véleményem szerint az egész pusztán marketingfogás a kiállítás számára, és Hyatt mindenhol nagyszerűen adja elő a szerepét, és betanult szövegét a történetről.
Ja, és mi látható a képen? Nos, egyesek fogadni mernének rá, hogy szitakötők vagy kérészek láthatóak rajta, de ezek szúnyogok. Az alábbi kép flickr-ről származik, ami eléggé hasonlít Hyatt fotójához. [Metabunk]