Gondolom már mindenki értesült róla, hogy 2014. június 30-án megszűnik az IWIW. Gondolkodtam, hogy mivel is lehetne megemlékezni, a hazai internetezést valóban megreformáló, a Facebook-ot is beelőző, de aztán annak csak árnyékában kullogó közösségi portálról, és persze mi más is lehetne stílusosabb, mint összegyűjteni néhány, az IWIW-en terjedt, vagy az IWIW-ről elterjedt internetes hoaxot.
Mindenféle körlevél
Korábban email-en terjedő körlevelek, például leukémiás kisbaba, összeégett kisbaba, Bill Gates pénzt oszt, bonsai macska (erre azért is emlékszem, mert ez volt az első körlevél, amit megkaptam az IWIW-en) és társaik, a közösségi oldal megjelenésével új erőre kaptak. Sokkal könnyebben tovább tudták osztani az emberek ismerőseiknek a láncleveleket. Az persze senkit nem zavart, hogy a levelek szövegén senki nem változtatott semmit, és ugyanúgy például az AOL/Bill Gates figyelte a levelek útját.
Lassú az IWIW, így kérjük tisztelt felhasználóinkat, terheljék le mégjobban!
2006-ban, már a T-Online-hoz tartozó közösségi oldalon olyan hoax terjedt, melyben az üzemeltető arra kéri a felhasználókat, hogy bizonyítsák, hogy ők valóban aktív felhasználók. Ehhez semmi mást nem kell csinálniuk, mint cirka 50 embernek továbbküldeni a sablonüzenetet. Azon sokan nem gondolkodtak el egy másodpercre se, hogy ha lassú a rendszer, és még jobban leterheljük, ilyen hoax levelek továbbküldésével, akkor nem fog megoldódni a sebesség probléma.
Fizetős lesz az IWIW
Szintén 2006-ban, aztán egy évvel később, a nagy IWIW átalakulás évében, 2007-ben is felröppentek olyan kamu hírek, melyek szerint az IWIW fizetőssé fog válni. Nem vált azzá.
Petíció Gera mellett
2007-ben az IWIW-en terjedt egy petíció, amely kezdeményezője szerint, ha sikerül 5000 aláírást összegyűjteni, akkor az UEFA visszavonja Gera Zoltán piros lapját. [UL, INDEX]
Győrben fekete autóval rabolják el a fiatal lányokat
2009-ben először az IWIW-en kezdett el terjedni egy olyan üzenet, mely szerint Győrben egy nagy fekete autóval, ismeretlenek, fiatal lányokat rabolnak el. A körlevél azóta is többször előkerült.
Ki nézte meg az adatlapomat?
2010-ben terjedt egy olyan átverés, amely azt ígérte, hogy megtudhatjuk, ki nézegeti az IWIW-es profilunkat. Az egész csak arra szolgált, hogy a megtekintések után valaki pénzt keressen vele.
Ha esetleg emlékeztek még speciálisan IWIW-re szakosodott átverésekre, akkor ne tartsátok magatokban, írjátok meg a kommentben!