A Szórakoztató Valláskritika Facebook oldalán láttam meg a fenti képet, és a beépített hoax vészcsengő azonnal berregni kezdett, így utánajártam a kép állításának.
Nem kellett sokat kutatnom, hogy megtaláljam a valódi magyarázatot a Hoax-Slayer weboldalon. A rácsos sírok nem a zombik és vámpírok ellen védik az embereket, hanem a holttesteket védik a sírrablóktól. A XIX. században ugyanis a friss sírokból képesek voltak kiásni a holttesteket, hogy azokat az orvosi egyetemek laborjaiba vigyék. A holttesteken és szerveiken a hallgatók gyakorolhattak, a professzorok pedig vizsgálatokat végezhettek. A XIX. században óriási probléma volt az orvosi egyetemek holttestekkel történő ellátása. Korábban a bűnözők holttesteit tanulmányozhatták, de a hallgatók száma gyorsabban növekedett, mint ahány bűnözőt kivégeztek, így folyamatos volt a holttest hiány az orvosi karokon. Szépen megfogalmazva: a kínálat nem elégítette ki a keresletet. Mivel a helyzet az egyetemeken tarthatlanná vált, sokan saját szakállukra elkezdtek sírrablással foglalkozni, amely felett a hatóságok is szemethunytak, hiszen törvényes keretek között az orvostudomány fejlődése került volna veszélybe.
Az átlagember pedig csak bosszankodott, és szörnyülködött a sírgyalázásokon. Akinek volt pénze, az ilyen ún. mortsafe-be helyezte elhunyt hozzátartozóját, hogy a sírrablók ne férjenek hozzá a holttesthez.
Csak az 1832-ben érvénybe léptetett The Anatomy Act vetett véget a sírrablásoknak. A törvény értelmében könnyebben juthattak holttesthez a szervezetek, igaz a sírrablások csak egy évvel később szűntek meg teljesen.