Gyakran megesik, hogy egy régi átverést újra elővesznek, és az aktuális Internetes trendekhez igazítják azokat, felhasználva a legújabb átverési és adathalász technikákat. Ezúttal egy több mint 10 éves képet vettek elő az átverést készítői, hogy ezzel csapják be a kíváncsi és gyanútlan internetezőket. A Facebook-on megjelenő ajánlókép fent látható, és a linkre kattintva egy, a Facebook-ra kísértetiesen hasonlító, ám valójában adathalász weboldalra jutunk, ahol elvileg egy videót tudnánk megnézni a mellben élő parazita lárvájáról.
Ám amikor rákattintunk, akkor az automatikusan megosztja magát az üzenőfalunkon, így ismerőseink is rákattinthatnak. Az ilyen és ehhez hasonló weboldalak általában valamilyen engedélyt is szoktak kérni megosztás előtt bizonyos adatok hozzáféréséhez, az email cím az szinte minden esetben alap, így ha sok ilyenre kattintunk, akkor rengeteg spam levelet kaphatunk idővel, mindenféle mell-, és pénisznagyobbító csodatermékről.
Mint említettem, a kép több, mint 10 éves, a Snopes gyűjtéséből kiderül, hogy először 2003-ban bukkant fel körlevélként, egy hozzákapcsolódó eléggé terjedelmes történettel. Aztán később többször is felbukkantak különböző variánsai a neten.A kép fotómanipuláció, valaki egy mellről készült képre ráillesztette a kiszáradt lótuszvirág termését, ezzel egy eléggé bizarr és ijesztő képet kreálva. Ehhez hasonló képekről már írtam két évvel ezelőtt, akkor a tengeri ingolát rakták ujjakra illetve szemre.
Egy dolgot azonban mindenképpen meg kell jegyezni: bár maga a kép kamu, ha valaki angolul rákeres a "breast rash" kifejezésre akkor valódi és eléggé gyomorforgató képeket is találhat a neten, többek között olyanokat, amikor a nő melléből valóban kis lárvákat szednek ki, tehát a parazita valóban létezik, bár errefelé egyáltalán nem kell tartani a megjelenésétől.
Források: